fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Сезонско вработување Ски Центар “Заре Лазаревски” во Маврово

Објавено

на

Маврово и Ски центарот “Заре Лазаревски” почнаа со подготовки за следната сезона. Објавен е оглас за примање на сезонски работници за сезона 2016/2017 за период од 15.12.2016 до 15.03.2017 година и тоа за следните работни места:

14611071_1822406004640834_429568416849231237_n

1. Помошни работници за жичари и ски-лифтови.
2. Возачи на камиони за чистење на снег со возачка дозвола за Ц категорија.
3. Возач на мини бус со возачка дозвола за Д категорија

Услови за аплицирање на кандидатите:
– Да имаат завршено В.С.С или С.С.С. од електро или машински смер
– Копија од лична карта
– Копија од возачка дозвола за оние кои е потребно

Сите заинтересирани кандидати треба да приложат кратка биографија и фотографија на vrabotuvanje@bistra.com со назнака ВРАБОТУВАЊЕ ВО СКИ ЦЕНТАР.
Предност имаат кандидатите што имаат работно искуство во ски центар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!