fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Шаховскиот клуб Гостивар со ново раководство

Објавено

на

  Воислав Мерџаноски е нов претседател на Шаховскиот Клуб Гостивар, кој доаѓа на местото на досегашниот Ахмет Салмани. Мерџаноски беше едногласно избран за прв човек на клубот, на вонредно изборно собрание што се одржа пред неколку дена, на кое исто така едногласно беа избрани и останатите раководни органи.

  Нов потпретседател на клубот е Саит Зибери, додека секретар Башким Елези. Двајцата со Мерџаноски се во Извршниот одбор заедно со Душан Стефановски и Нафи Хасани.  Надзорен одбор пак го сочинуваат: Агрон Авдии, Фети Камбери и Станко Каранфилоски.

  Шаховскиот клуб Гостивар успешно фукционира години наназад и се натпреварува во прва лига на државнто првенство во шах. Четири години по ред го освојуваше 3-то место екипно. Лани поради ковид пандемијата екипното првенство во прва лига шах не се одржа.

   

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  АНКЕТА

  Дали ќе одите на летен одмор?

  Вработувања Полог:

  Advertisement
  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!