Поврзи се со нас

Гостивар

Шефот на ОБСЕ Клеменс Која во посета на Општина Гостивар

Објавено

на

Состојбите во Општина Гостивар, актуелните политички збиднувања во земјава, и евроинтеграциите беа едни од темите на разговор меѓу шефот на мисијата на ОБСЕ, Клеменс Која и градоначалникот Арбен Таравари, на денешната официјална средба во  гостиварската општина.

„Му се заблагодарив на амбасадорот Која за поддршката што Мисијата на ОБСЕ ја дава на Северна Македонија, со надеж дека успешната соработка со нив ќе продолжи и во иднина, за реализација на низа заеднички проекти за што побрза интеграција во Европската Унија. Амбасадорот Која од своја страна ни честиташе за локалните избори во Гостивар со желба да имаме успешен мандат во наредните четири години. Зборувавме за Советот на Гостивар, мнозинството, следните проекти кои ни се планирани, за Владата, евроинтегративниот процес на земјава, нашите прогнози за тоа што ќе се случува на политички план наредните месеци и друго“, истакна по средбата градоначалникот Таравари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 час

ИНТЕРВЈУ со поетот Илкер Јусуф, по повод Светскиот ден на поезијата

Гостиварпред 2 часа

Приведени две жени во Гостивар, поради сомнение за повеќе сторени измами

Вестипред 2 часа

Економските односи главна тема на разговорите меѓу Путин и Си, се очекува потпишување два големи договора

Македонијапред 2 часа

Со одлука на НП „Шар Планина“ се забранува користењето ратраци за скијачки тури

Вестипред 4 часа

Прележаните од ковид со зголемен ризик од болести на желудникот и цревата

Занимливостипред 16 часа

(ВИДЕО) Дали сте слушнале за „прстот на судбината“? Природен феномен кој сè што ќе допре го претвора во мраз – и го убива!

Вестипред 18 часа

Апарати во домот кои трошат најмногу струја кога се вклучени, а не ги користите

Вестипред 21 час

Цените на гасот во Европа на најниско ниво во последните 18 месеци

Гостиварпред 22 часа

Над 60 казнети за брзо возење во Гостивар при вчерашната акција

Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена