Поврзи се со нас

Гостивар

Шеснаесет технички неисправни автобуси и комбиња исклучени од сообраќај во Гостивар

Полициска контрола за техничка исправност во јавниот превоз, резултирала со 16 исклучени автобуси и комбиња од сообраќај.

МВР информира дека акциската контрола на возила кои вршат јавен превоз на патници на поширокото гостиварско подрачје била спроведена на 29 ноември (петок).

„При контролата, биле откриени вкупно 16 технички неисправни возила, меѓу кои шест со неисправни сопирачки, четири со неизвршен технички преглeд. Технички неисправните возила се исклучени од сообраќај и изготвени им се соодветни платни налози.“, стои во соопштението.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!