fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Шест доктори прогласени за почесни граѓани на Гостивар

Објавено

на

Советот на Општина Гостивар на денешната седница донесе одлука за прогласување на шест доктори за почесни граѓани на Гостивар. Инфектолозите Фадил Цана и Илир Демири, како и пулмологот Трајче Нешковски (постхумно), Ратко Наумоски и Енес Мемети од инфективно одделение Гостивар и Месут Хасипи.

Иницијативата дојде од градоначалникот Арбен Таравари, кој минатата недела на лекарите им додели благодарници за нивниот придонес и пожртвуваност во борбата против коронавирусот.

Докторите Фадил Цана од Чегране и Илир Демири од Тетово, работат на Инфективната клиника во Скопје. Доктор Трајче Нешковски беше ангажиран во ковид центарот во Козле, Ратко Наумоски и Енес Мемети се од инфективно одделение Гостивар и Месут Хасипи работи во инфектолошката амбуланта и на одделите на Клиника.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА ВО ЗЕМЈАВА?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!