fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Шест момчиња на возраст од 16 до 20 години прекршиле полициски час во Гостивар

Објавено

на

Во периодот од 20 часот вчеравечер до 5 наутро, полицијата во Гостивар регистрирала вкупно шест прекршувања на забраната за движење. Во сите шест случаи се работи за млади момчиња, кои биле затекнати на улица.

Во 23 часот и 10 минути, на улицата „143“ полицијата затекнала тројца малолетници од Врбјане, на возраст од 16 и 17 години. Во 23.30 часот на ул „Илинденска“ се шетал 20 годишник од Чегране, додека во еден и половина после полноќ на ул „Браќа Ѓиноски“, биле фатени двајца 19 годишни гостиварци.

СВР соопшти дека сите лица биле лишени од слобода и се соочуваат со пријави за прекршување на забраната за движење.

Во текот на изминатото деноноќие,  според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово за неносење заштитни маски на подрачјето на Гостивар биле казнети 61 лице.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!