fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Што пронајде и заплени полицијата при претрес во дом на гостиварец?

Објавено

на

Полициски службеници од Полициската станица Гостивар, вчера во периодот од 12 часот и 25 минути до 14 часот и 15 минути, извршиле претрес во дом и помошни простории на 48 годишниот   У.Н. од Гостивар.

„При претресот се пронајдени следните предмети: бела прашкаста материја, еден пиштол црна боја со оквир без муниција, растителна материја, дигитална вага и други предмети. Пронајдените предмети се фотографирани, подигнати и дадени на вештачење.“, соопшти Секторот за внатрешни работи Тетово.

1 Коментар

1 Коментар

  1. mrX

    22/08/2018 во 18:04

    😂

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!