Поврзи се со нас

Гостивар

Шверцувал кокаин за време на полициски час

Вчеравечер (25 март) околу 23 часот и 20 минути, на магистралниот пат Кичево-Гостивар, на Здуњска крстосница, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода А.Г.(31), од скопско Кондово, затоа што при негов и преглед на возилото „порше“ со прилепски регистарски ознаки, кое го управувал, пронајден му е кокаин, информираат од полицијата.

А.Г. е задржан во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот, после што ќе следува соодветен поднесок.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!
Skip to content