Поврзи се со нас

Македонија

Сибирски студ, внимавајте на голомразица!

Објавено

на

Следните денови времето ќе биде многу студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Утринските температури на многу места ќе се спуштаат околу -10 степени, а дневните ќе бидат околу и под нулата.

Како што информира УХМР, поради ниските температури се очекува појава на голомразица. Повремено ќе има зголемување на облачноста со услови за провејување на слаб снег, особено во вечерните часови и во северните делови.

Според прогнозата на УХМР, најстудено ќе биде во понеделник со дневна температура од -5 до два степена.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Гостиварпред 4 недели

Продавале девојче за 50 до 200 евра, меѓу уапсените има и од Гостивар

Вестипред 3 недели

Планинско велосипедска тура „МТБ Маврово 2023“ – Во тек е пријавување

Гостиварпред 4 недели

Тамара од Гостивар ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг!

Писмапред 2 недели

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Гостиварпред 2 недели

ПИСМА: Стотина родители инсистираат на целодневна настава во ОУ „Гоце Делчев“ Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар утре хит комедијата „Обвинителка“ со легендарната Лидија Вуќичевиќ

Гостиварпред 2 недели

30 дена притвор за гостиварецот пријавен за сексуално вознемирување на малолетната внука

Гостиварпред 4 недели

Група граѓани од Гостивар со поддршка за Реџеп Таип Ердоган

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

I ftohtë Siberian, keni kujdes me ngricat!

Објавено

на

Ditët në vijim do të jenë shumë të ftohta dhe me erë mesatare deri të fortë veriperëndimore. Temperaturat e mëngjesit në shumë vende do të zbresin deri në -10 gradë, ndërsa ato ditore do të jenë rreth dhe nën zero.

Sipas IPHM-së, për shkak të temperaturave të ulëta priten ngrica. Herë pas here do të ketë rritje të vranësirave me kushte për borë të dobët, sidomos në mbrëmje dhe në pjesët veriore.

Sipas parashikimit të IPHM-së, më ftohtë do të jetë ditën e hënë me temperaturë ditore prej -5 deri në dy gradë.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена