fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Силен земјотрес го стресе Гостивар

Објавено

на

Утрово околу 4 часот и 55 минути силен земјотрес го стресе Гостивар. Според првичните информации од сеизмолошките станици земјотресот бил со јачина од 5,5 степени по рихтеровата скала, со епицентар во Леуново, на длабочина од 10 километри.

Земјотресот е почувствуван и во Тетово, Скопје и други градови во Македонија, како и во делови од Албанија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!