fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Силна бура направи пустош во Загреб

Објавено

на

Невремето кое во текот на вчерашниот ден го зафати главниот град на Хрватска, Загреб предизвика бројни штети, а има и повредени граѓани.

Како што јавуваат хрватските медиуми, силниот ветер корнел дрвја, кровови на објекти и делови од фасади. Со тешки повреди завршила 80 годишна жена, откако врз неа паднал дрвен штанд, а биле повредени уште четири лица.

Службите за Итна помош, полицијата и противпожарните единици имале рекорден број на повици за помош и интервенции во сите делови на градот.

фото: Jutarnji list

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!