fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Силно невреме со крупен град ја зафати Србија

Објавено

на

Се остварија прогнозите на метеролозите од Србија, кои за попладнево најавија невреме со врнежи од град и грмежи во оваа држава.

Ивањица, Чачак и главниот град Белград ги погоди силно невреме со врнежи од град. Дождот кој паѓаше преку целиот ден, наеднаш премина во град. Град со големина на лешник немилосрдно се истури врз овие места, пренесува Б92.

Невремето зафати и други градови во Србија, каде безмалку владее вондредна состојба. Причинета е материјална штета, но поради состојбата и врнежите не може да се процени штетата.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!