Поврзи се со нас

Гостивар

Сириски мигрант приведен во Горно Јеловце

На 26.05.2020 во СВР-Тетово, Н.Н. пријавил дека во гостиварското село Горно Јеловце, во близина на рибникот, забележал непознато лице, најверојатно мигрант.

Полициски службеници од Полициска станица-Гостивар и од Полицициска станица за Граничен надзор-Маздрача излегле на местото каде било затекнато лицето О.С. (26) од Сирија, соопштува полицијата.

Лицето било приведено и задржано во Полициската станица Гостивар за понатамошна постапка.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!