Поврзи се со нас

Гостивар

Систина Офталмологија Тетово со 50% попуст на супспецијалистички преглед

Објавено

на

Систина Офталмологија во Тетово во има 50% попуст на супспецијалистичкиот преглед до крајот на Април.

Супспецијалистичкиот преглед е подетален преглед и се состои од проверка на преден сегмент, определување на диоптрија (нова диоптрија, промена на диоптрија, проверка на скриен диоптер) и проверка на заден сегмент на окото (очно дно и очен нерв).

Овој преглед се препорачува кај лица кои не биле до сега на очен преглед, како и кај лица кои подолг период не направиле преглед, а имаат очигледни промени во видот. Овој преглед може да се направи и на барање на пациентот.

Навремено и редовно следење на состојбата на очите е од клучно значење за навремено дијагностицирање на било која промена на окото и давање на соодветна дијагноза и третман со цел спречување на појава на посложени состојби кои понатаму бараат долг и скап процес на лекување.

Закажете го вашиот супспецијалистички преглед на следните броеви:

Систина Офталмологија Тетово
+389 44 357 111
+389 72 799 111

(комерцијална објава)

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена