Поврзи се со нас

Гостивар

„Сите дома ќе ве заколам“, гостиварец се заканувал на сопругата и децата

Објавено

на

  • Shqip

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило продолжено кривично дело – Загрозување на сигурноста.

„Обвинителството постапува по кривична пријава против 43-годишниот гостиварец, кој во повеќе наврати, со телефонски јавувања и СМС пораки, се заканувал на неговата ќерка и на неговата сопруга со кои извесен период не живееле заедно. На 8 март тој и лично дошол пред станот во кој престојувала сопругата со нивните три деца, ѕвонел на домофонот и по кратка расправија и се заканил дека „сите дома ќе ги заколе“. Полициските службеници, вршејќи проверки по пријавените закани, констатирале дека осомничениот и претходно е пријавуван за повеќе кривични дела, меѓу кои и за загрозување на сигурноста и телесна повреда при семејно насилство, па од тие причини станува збор за сериозни закани спрема оштетените.“, стои во соопштението на Обвинителството.

Осомничениот е лишен од слобода, а надлежниот јавен обвинител до Основниот суд во Гостивар поднесе предлог за определување мерка притвор поради опасноста тој да се даде во бегство или да го повтори делото.

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Занимливостипред 6 часа

Некои од најпознатите забранети места на Земјата

Гостиварпред 7 часа

Старата џамија во Равен ќе биде целосно обновена до крајот на 2023 година

Гостиварпред 10 часа

Гостиварец обвинет за телесна повреда, истепал жена со која бил во љубовна врска

Гостиварпред 11 часа

Во Гостивар 4 нови позитивни на корона, активни се 18 случаи

Гостиварпред 13 часа

ЈО: Обвинение за злоупотреба на службена положба во општина Маврово Ростуше

Гостиварпред 13 часа

Ласерска корекција на диоптрија сега за 400 еур од око

Гостиварпред 14 часа

Гостивар домаќин на Балканскиот куп во традиционално турско стрелаштво

Гостиварпред 15 часа

Србин и Мароканец приведени од гостиварската полиција

Вестипред 17 часа

Цената на струјата во ЕУ урива рекорди

Македонијапред 18 часа

Дополнителна субвенција од 5.760 денари за сите земјоделци со еден или повеќе хектари житни култури

Здравје и убавинапред 19 часа

Бананата помага за понизок крвен притисок

Македонијапред 1 ден

Протест против францускиот предлог пред Влада и Собрание

Гостиварпред 1 ден

На три локации во Вруток пронајдени 12 кубика огревно дрво од дива сеча

Гостиварпред 1 недела

Градскиот стадион во Гостивар добива нов современ лик

Гостиварпред 2 недели

Утре цел Гостивар и селата без струја неколку часа!

Гостиварпред 2 недели

Нов потфат на сопружниците Зендели од Гостивар, го искачија највисокиот врв во Иран

Гостиварпред 2 недели

Прекин на струјата утре во села и населби во Гостивар и Врапчиште

Гостиварпред 2 недели

Наградени математичари на прием кај градоначалникот Таравари

Гостиварпред 2 недели

Благодарница за скијачот Виктор Петков од Општина Гостивар

Гостиварпред 1 недела

Изложба во Гостивар: Девојките често добиваат сексуално вознемирувачки пораки по интернет

Македонијапред 1 недела

За влез во ЕУ од 2023 година, задолжително ETIAS барање и 7 евра влезница

Македонијапред 2 недели

Деца од социјални семејства на бесплатен седумдневен летен одмор

Спортпред 2 недели

ФК Арсими од Чегране оствари историски пласман во 2МФЛ

Гостиварпред 2 недели

Дечиња од Гостивар другаруваа, се едуцираа и порачаа: Разликите не‘ зближуваат!

Што, како, каде?!пред 2 недели

Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

Македонијапред 2 недели

Исплата на јунските пензии од вторник

Гостиварпред 3 недели

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Гостиварпред 1 месец

Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

Спортпред 1 месец

Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

Спортпред 2 месеци

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 2 месеци

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 2 месеци

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Спортпред 2 месеци

КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

Гостиварпред 2 месеци

Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

Гостиварпред 2 месеци

Велигден 2022 во Гостивар: Сплотени со радост во срцата, Христос Воскресе-Навистина Воскресе!

Културапред 3 месеци

Успешен концерт во Гостивар на друштвото „Браќа Ѓиноски“ во чест на Велигден

Спортпред 3 месеци

2МФЛ: ФК Гостивар го шокираше Вардар совладувајќи го 2-1

Гостиарскипред 3 месеци

Во Гостивар се одржува „Вешта жена“: Уникатни трпези, забава и дружење

Гостиварпред 3 месеци

Гостиварското основно музичко училиште прослави патронат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена