Поврзи се со нас

Македонија

Сите горива со повисока цена од полноќ!

Објавено

на

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука со горивата во просек поскапуваат за 2,06%. ЕУРОСУПЕР БС-95 поскапува за 1,5 денар, и од полноќ ќе се продава по цена од 84,5 денари по литар. ЕУРОСУПЕР БС-98 поскапува за 2 денари, и според новата цена ќе се продава по 87 денари по литар.

За 2 денари ќе биде повисока и цената на ЕУРОДИЗЕЛ горивото кое ќе се продава по 74 денари по литар.

Поскапува и цената на екстра лесното масло за 1,5 денари, и ќе се продава по 73 денари. Мазутот поскапува за 0,5 денари и од утре ќе се продава по цена од 41,1 денар по литар.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена