Поврзи се со нас

Локални избори 2022

Сите избирачки места во Гостивар и Врапчиште отворени навреме, нема поголеми проблеми со уредите за отпечаток

Објавено

на

Изборниот процес на Локалните избори 2021 во Општините Гостивар и Врапчиште утрово почна навреме, информираа од Општинските изборни комисија. Сите гласачки места, 121 во Гостивар и 39 во Врапчиште биле отворени во 7 часот наутро и гласањето до сега тече без пречки. Претседателите на ОИК, Газменд Јашари и Бесник Амети изјавија дека за разлика од првиот круг на гласање, во вториот, до сега Избирачките одбори не пријавиле  поголеми проблеми со биометриските апарати за идентификација на гласачите.

Во Општина Гостивар во избирачкиот список има 81.083 граѓани, додека во Врапчиште, 26.383. Гласачките места ќе бидат отворени до 19 часот.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 4 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 8 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 9 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена