fbpx
Поврзи се со нас

Занимливости

Сив килибар – Измет од кит кој вреди стотици долари

Објавено

на

Сирипорн Ниамрин, средовечна жена од Тајланд, неодамна наишла на „добитен тикет“ вреден нешто повеќе од 160.000 долари додека шетала на плажа. Добитниот тикет е всушност смрдлив кластер тежок скоро седум килограми, попознат како сив килибар или килибар – или црн бисер, лебдечко злато, како и морско богатство.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!