fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Скопјани паднале во бездна во Галичник

skopjani, galicnik, galichnik, галичник

Објавено

на

Шеесет и двегодишниот А.П. и 65-годишниот М.П, двајцата од Скопје, вчеравечер ( 13 јули ) околу 21 часот и 30 минути, движејќи се пешки по пaтeка со потпорен sид во мијачкото село Галичник, од засега неутврдени причини се лизнале и паднале во бездна длабока околу 2 метри.

Од паѓањето, двајцата задобиле телесни повреди, пренесени се во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ и по укажаната лекарска помош, префрлени се на скопските клиники, информираат од полицијата.

Извршен е увид и се расветлуваат сите поединости поврзани со овој случај.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 5 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се постават ПЛАСТИКОМАТИ – остави пластично шише, земи пари!

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!