fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Скоро 100 лица казнети за неносење маски во Тетово и Гостивар

Објавено

на

Според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово, во текот на изминатото деноноќие, за неносење заштитни маски на вкупно 93 лицa (Тетово-74 и Гостивар-19) изготвени им се прекршочни платни налози, согласно член 6  од соодветната владина Уредба.

Во истиот период на тетовско-гостиварското подрачје на 15 лица во Тетово и 7 во Гостивар изготвени им се нови решенија за изолација од Државниот санитарен и здравствен инспекторат. Контроли им биле извршени во Тетово на 318 и Гостивар на 131 лицe со вакви решенија и при тоа не било утврдено непочитување на решенијата, извести полицијата.

 

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!