Поврзи се со нас

Гостивар

Славиме Илинден – Слушнете го Gostivarpress.mk онлајн радио!

Објавено

на

Во Македонија денес се слави големиот верски празник Св. пророк Илија и големиот национален празник Денот на Републиката, Илинден, 2 август – датум кој има значаен белег во македонската историја. Се одбележуваат два историски Илиндена – 118 години од почетокот на Илинденското востание и 77 години од Првото заседание на АСНОМ.

Може ли да се замисли вакво празнување без добра музика?

Драги читатели, а се надеваме и наши идни слушатели, Gostivarpress.mk ја проширува својата понуда на мултимедијални содржини. Со задоволство ви го претставуваме Gostivarpress.mk онлајн радио, кое можете да го слушате на стрим преку нашата веб страница, од сите паметни уреди, во било кое време, било каде да сте на земјината топка, потребен ви е само интернет.

Денес празнично го претставуваме „Gostivarpress.mk – Македонски Фолк Радио“ кое 24 часа емитува прекрасна македонска народна музика.

Кликнете ►, засилете го тонот, па да прославиме како што доликува. Нека е честит и вечен Илинден!

Наскоро ќе бидат ставени во функција и останатите пет дигитални радија со други музички жанрови. Следете не‘.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Вестипред 23 минути

Часовникот на Хитлер продаден на аукција во САД за 1,1 милион долари

Рецептипред 6 часа

Пилешко во сос од 4 сирења: Ручек за целото семејство

Занимливостипред 7 часа

Барселона го изнајмува „Ноу Камп“ за свадби и фудбал

Вестипред 1 ден

Ердоган: Турција ќе го плаќа рускиот гас во рубљи

Гостиварпред 1 ден

46 санкции за брзо возење на територија на СВР Тетово

Вестипред 1 ден

Втор ден воздушни и ракетни напади меѓу Израелците и Палестинците

Македонијапред 1 ден

На „Табановце“ се чека до еден час, на „Богородица“ до 30 минути

Македонијапред 2 дена

Регион на Гостивар со 24 новозаразени со коронавирус, во земјава 739

Вестипред 2 дена

Путин: Европа треба да и се заблагодари на Турција

Македонијапред 2 дена

Почина актерот Митко Апостоловски

Гостиварпред 2 дена

Седум повредени лица во сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 дена

Охриѓанец измамен за 19.000 денари, пријавил во ПС Гостивар

Што, како, каде?!пред 2 дена

Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

Гостиварпред 1 недела

Тринаесетгодишната Андреа од Здуње, најмлада учесничка во Горно Реканската коњаница

Гостиварпред 2 недели

Харис од Ростуше успешно совлада тежок и несекојдневен спортски предизвик „Еверестинг“

Гостиварпред 2 недели

Конечна ранг листа за социјалните станови во Гостивар, доделени 45 од вкупно 70 стана

Гостиварпред 7 дена

„Диви трки” на патот Тетово-Скопје: Учествувале момчиња од Гостивар, Тетово и Скопје

Што, како, каде?!пред 2 дена

Нова акција со СУПЕР НИСКИ ЦЕНИ во Монтенегро Маркети

Гостиварпред 5 дена

Нападната девојка во салон за убавина во Гостивар

Што, како, каде?!пред 2 дена

Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

Гостиварпред 2 недели

Промотивни цени на станови во „Пелагонија престиж“ во месец август

Гостиварпред 2 недели

Момчиња од Гостивар фатени со марихуана на плажи во Охрид и Струга

Спортпред 2 недели

Прво место за екипата на Шаховскиот клуб „Гостивар“ на Првенството за жени

Гостиварпред 2 недели

Коњаницата „Бигорски Манастир-Патот до црешовото топче“ по 13-ти пат на марш во чест на Илинден

Гостиварпред 6 дена

Трагедија на патот Маврови Анови – Дебар, животот го загубија три лица

Гостиварпред 4 дена

Од денес до недела Галичник филм фестивал

Гостиварпред 5 дена

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 4 недели

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 2 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Гостиварпред 2 месеци

Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

Спортпред 2 месеци

Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

Спортпред 3 месеци

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 3 месеци

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 3 месеци

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Спортпред 3 месеци

КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

Гостиварпред 3 месеци

Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

Гостиварпред 4 месеци

Велигден 2022 во Гостивар: Сплотени со радост во срцата, Христос Воскресе-Навистина Воскресе!

Културапред 4 месеци

Успешен концерт во Гостивар на друштвото „Браќа Ѓиноски“ во чест на Велигден

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Gostivari

E festojmë Ilindenin – Dëgjojeni radion online Gostivarpress.mk!

Објавено

на

Në Maqedoni sot festohet festa e madhe fetare Shën profeti Ilija dhe festa e madhe nacionale Dita e Republikës, Ilinden, 2 Gusht – datë që ka shenjë të vlefshme në historinë maqedonase. Shënohen dy Ilindene historike- 118 vjet nga fillimi i Kryengritjes së Ilindenit dhe 77 vjet nga seanca e parë e ASNOM.

A mund të imagjinohet një festim i këtillë pa muzikë të mirë?

Të nderuar lexues, e shpresojmë dhe dëgjues tanë të ardhshëm, Gostivarpress.mk e zgjeron ofertën e përmbajtjeve multimediale. Me kënaqësi ua prezantojmë Gostivarpress.mk radion online, që mund t’a dëgjoni në stream përmes ueb faqes, nga të gjitha pajisjet e mençura, në çfarë do qoftë kohë, kudo që të jeni në rruzullin tokësor, ju duhet vetëm internet.

Денес празнично го претставуваме „Gostivarpress.mk – Македонски Фолк Радио“ кое 24 часа емитува прекрасна македонска народна музика.

Klikoni ►, ngriteni tonin, dhe të festojmë siç takon. Gëzuar Ilindeni! 

Së shpejti do të vendosen në funksion edhe pesë radiot digjitale me zhanre të tjera muzikore. Na ndiqni.

Популарно изминативе 100 дена