Поврзи се со нас

Вести

Славниот актер Алек Болдвин ја застрела директорката на фотографија на снимање на филм

Објавено

на

Жена загина, а маж е повреден откако славниот актер Алек Болдвин пукал од пиштол реквизит на филмски сет во Ново Мексико. Светските медиуми пренесуваат изјава на портпаролот на Болдвин во која се вели дека инцидентот се случил поради несоодветно користење на реквизитот.

Жената која загина е Халина Хачинс (42 години), која работела како директор на фотографија, а ранетиот маж е Џоел Соуза (48 години), режисер на филмот. Трагедијата се случила за време на снимањето на вестерн филмот ‘Рѓа.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена