fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Следниот викенд ќе биде продолжен, петокот е неработен ден

Објавено

на

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека согласно со Законот за празниците на РМ , 23 октомври 2020 година (петок), Ден на Македонската револуционерна борба, е неработен ден за сите граѓани. Ова значи дека наредниот викенд ќе биде продолжен.
Воедно Министерството за труд и социјална политика на граѓаните им го честиташе Денот на Македонската револуционерна борба.

Сподели:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!