fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Следува продолжен викенд!

Објавено

на

Оваа работна недела ќе трае пократко. Празничниот ден, 24-ти мај ќе донесе продолжен викенд. Министерството за труд и социјална политика, соопшти дека согласно со Законот за празниците, 24 мај 2019 година (петок), „Св. Кирил и Методиј“, Денот на сесловенските просветители е неработен ден за сите граѓани.

Претходниот ден, четврток (23 мај, Национален ден на Власите), согласно Законот за празниците е неработен ден за граѓаните припадници на влашката заедница.

Министерството за труд и социјална политика им ги честиташе празниците на граѓаните.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!