fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Следува продолжен викенд за дел од граѓаните

Објавено

на

Согласно Законот за празници и Програмата за неработни денови за 2020-та година, петок (28 август) поради празникот Успение на Пресвета Богородица е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед. Ова значи дека за православните верници викендов што следи, ќе биде продолжен.

Нареден неработен ден, и тоа за сите граѓани на Македонија е 8-ми септември, Денот на независноста.

 

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!