fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Следува топло време со услови за дестабилизација во попладневните часови

Објавено

на

Денес е понеделник, 244-от ден од годинава. Сонцето изгреа во 6 часот и 1 минута, а денот ќе трае 13 часа и 9 минути. Времето ќе биде сончево и многу топло, а максималната дневна температура ќе се искачи до 35 степени.

Утре (вторник) во претпладневните часови времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, но попладне се очекува локален развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи. Се очекува и мало опаѓање на температурите кои ќе се движат од 14 до 32 степени.

Во среда очекувајте сончево време со мала до умерена облачност и умерен ветер. Температурата ќе се движи помеѓу 18 и 28 степени.

Во четврток времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност со услови за локален развој за нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи во попладневните часови, додека во петок очекувајте променливо облачно време со услови за локален пороен дожд и грмежи. Температурите ќе се движат од 17 до 31 степен во четврток, односно од 16 до 29 степени во петок.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Занимливостипред 3 часа

Словенците успешни и во садење џиновски тикви, најголемата има дури 713 килограми

Гостиварпред 6 часа

MOZZART со донација за хируршкото одделение во Општа болница Гостивар

Гостиварпред 8 часа

Гостивар со 3 новозаразени од корона и 13 оздравени – во Македонија денес 112 нови случаи

Што, како, каде?!пред 8 часа

„Мега акција со Мега ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Гостиварпред 9 часа

Гостиварската полиција уапси лице осудено на затвор за убиство

Гостиварпред 10 часа

Комеморација во медицинско во Гостивар за загинатиот ученик: „Ахмет Хакан Шанверди вечно ќе останеш во нашите срца“

Гостиварпред 11 час

Амбасадорката на Црна Гора во посета на Гостивар – се разгледуваат можностите за поблиска соработка меѓу општините

Гостиварпред 11 час

За два дена шеесетина граѓани казнети во Гостивар оти не носеле маски

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!