Поврзи се со нас

Гостивар

Следуваат потопли и сончеви денови

Објавено

на

Утрово преовладува значително облачно време, ни во претпладневните часови облачноста ќе се намалува и во текот на денот ќе имаме сончево време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во гостиварскиот регион ќе се движи од -4 до 6 степени.
Од утре (вторник) не‘ очекува затоплување. До крајот на неделата метеролозите прогнозираат стабилно и сончево време со дневна температура до 13 степени. Сепак утрата ќе бидат студени со температура под нулата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 6 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 3 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 4 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Популарно изминативе 100 дена