fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Снежни врнежи во Гостивар

Објавено

на

  Од претпладнево во Гостивар паѓа снег со среден интензитет, кој засега не се задржува на коловозите и не предизвикува пречка за одвивањето на сообраќајот.

  Според прогнозите на метеоролозите, во текот на денот ќе се задржи облачно време, со снежни врнежи кои главно ќе слабеат по интензитет. Попладне и кон крајот на денот ќе дува силен северен ветер, што ќе услови нагло опаѓање на температурата.

  На планините се очекува да дојде до зголемување на снежна покривка, но поради засилениот ветер ќе има услови за појава на снежни наноси. На пониските места ќе се формира мала снежна покривка.

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  АНКЕТА

  Дали ќе одите на летен одмор?

  Вработувања Полог:

  Advertisement
  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!