fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Со какво време ќе заврши 2020-та година?

Објавено

на

Во последната работна недела оваа 2020 година, не‘ очекува променливо облачно време, со можни врнежи од дожд.

Денеска е понеделеник, 28 декември — 362-иот ден во годината според грегоријанскиот календар (363-и во престапна година). Остануваат 3 денови до крајот на годината. Времето денес ќе биде умерено облачно со слаб југозападен ветер. Утрово беа измерени 2 степени, дневните ќе достигнат 9 степени.

Истото време ќе се задржи и утре. Додека за во среда се очекува умерено облачно време со врнежи од дожд. Со температури од 4 до 11 степени.

За последниот ден во годината, метеролозите прогнозираат подобрување на временските услови, ќе преовладува облачно време со повремени сончеви периоди. Температурите ќе се движат помеѓу 4 и 10 степени. Исти се прогнозите за првиот ден во новата 2021 година, односно во петок.

 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 3 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 4 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 2 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!