Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 19/04/2019 | 11:30

Со лажни 100 евра плаќале сметка во кафеана во Гостивар

Две момчиња ќе одговараат кривично поради плаќање на кафеанска сметка со фалсификувани пари.

МВР соопшти дека Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против 24 годишник од село Добридол и 21 годишен жител на селото Топлица, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „фалсификување пари“ и „измама“. На втори март лани, во угостителски објект во Гостивар, пријавените платиле сметка со фалсификувана банкнота од 100 евра, наведува Министерството за внатрешни работи.

Напишете коментар