Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Со лажни 100 евра плаќале сметка во кафеана во Гостивар

Две момчиња ќе одговараат кривично поради плаќање на кафеанска сметка со фалсификувани пари.

МВР соопшти дека Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против 24 годишник од село Добридол и 21 годишен жител на селото Топлица, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „фалсификување пари“ и „измама“. На втори март лани, во угостителски објект во Гостивар, пријавените платиле сметка со фалсификувана банкнота од 100 евра, наведува Министерството за внатрешни работи.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!