Поврзи се со нас

Технологија

Со новата опција на „Google“ може да ја наштимате вашата гитара

Објавено

на

Пребарувачот Google од неодамна има тјунер за гитара, што значи дека сега можете да напишете „Google Tuner“ во полето за пребарување, по што ќе добиете мал прозорец за да ги наместите жиците на вашата гитара.

За да ја користите оваа функција, потребен ви е микрофон поврзан (и вклучен) на вашиот компјутер, телефон или друг уред за пребарување на Google.

Тјунерот работи исто како „вистинските“ тјунери (хардвер или софтвер) што можете да ги користите на вашиот телефон, што значи дека кога „активирате“ жица, системот на Google ќе препознае кон што се стремите (на која жица) и потоа ќе покаже вие ако треба да го затегнете или ослободите.за да го добиете вистинскиот тон. Потоа повторете го ова со секоја жица, така што вашата гитара ќе биде совршено наштимана.

А стандардната Е-мелодија за гитара оди вака (од првата или најтенката до шестата или најгустата жица): Е, Х, Г, Д, А, Е.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 3 дена

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Сообраќајна несреќа во Гостивар: Повредени пет лица, оштетени пет возила

Македонијапред 3 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Гостиварпред 4 недели

Букви на кирилица и глаголица и македонското знаме на натписот Гостивар во пресрет на 24 Мај

Гостиварпред 3 недели

Осквернавено срцето со македонското знаме и букви на натписот Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Инцидент во угостителски објект во Гостивар

Видео емисиипред 5 дена

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 2 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 3 недели

Обновен и разубавен натписот Гостивар во градскиот парк

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 10 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена