Поврзи се со нас

Гостивар

Со шише го удриле во глава, 18 годишник од Гостивар пријавил напад во локал

Објавено

на

МВР информира дека ноќеска во 01.45 часот после полноќ во Полициската станица Гостивар, 18 годишниот гостиварец Д.С. пријавил дека околу 01.15 часот, додека бил во угостителски објект на ул.„Живко Брајковски“, настанала физичка пресметка помеѓу повеќе лица. Според пријавеното, притоа со стаклен предмет бил удрен во главата и се здобил со повреда.
Се преземаат мерки за расчистување на случајот, извести полицијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 1 ден

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена