fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Сончево и стабилно време и во наредните денови

Објавено

на

Денес е понеделник, 251-от ден од годинава. Сонцето изгреа во 6 часот и 8 минути, а денот ќе трае 12 часа и 50 минути. Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а максималната дневна температура ќе се искачи до 32 степени.

Утре (вторник) нѐ очекува слично време, односно сончево со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе изнесува 16 степени, додека максималната дневна ќе достигне 30 степени.

Во среда, четврток и петок очекувајте сончево и топло време. Температурите ќе се движат од 17 до 31 степен во среда и во четврток, односно од 16 до 30 степени во петок.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!