fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Сончево и топло и за време на викендов

Објавено

на

И во текот на викендов пред нас очекувајте сончево и топло време. Денес е петок, 255-от ден од годинава. Сонцето изгреа во 6 часот и 12 минути, а ќе зајде во 18 часот и 51 минута. Времето ќе биде сончево со слаб до умерен ветер. Утринава без измерени 16 степени, а во текот на денот температурата ќе се искачи до 31 степен.

Утре (сабота) се очекува сончево и топло време и температури од 16 до 32 степени, додека во недела времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Температурите ќе се движат помеѓу 16 и 31 степен.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 5 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се постават ПЛАСТИКОМАТИ – остави пластично шише, земи пари!

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!