fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Сончево и топло време за велигденските празници

Објавено

на

Според прогнозата на метеролозите за наредните денови, времето во Гостивар и регионот во текот на велигденските празници ќе биде претежно сончево и топло, со можни краткотрајни дождови во сабота.

Денеска, петок температурите ќе достигнат до 28 степени, до крајот на денот ќе се задржи сончево време. За утре се прогнозира топло време со повремени наоблачувања и услови за краткотрајни врнежи од дожд околу пладне. Во недела не очекува убав и сончев ден со максимална температура до 28 степени.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!