fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Сообраќај во зимски услови-активни забрани на неколку патишта

Објавено

на

  Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по наместа влажни коловози, наместа со остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на дежурните екипи на ЈП Македонија Пат, соопшти Автомото Сојузот на Македонија. Поради ниските температури наместа е можна појава на голомразица.

  Поради остатоци од снег на коловозот, забрани за тешки товарни возила има на следните патни правци:

  – Тетово – Попова Шапка има забрана за сообраќај за тешки товарни возила и автобуси.

  – крак Маврово – Дебар има забрана за сообраќај на тешки товарни возила со приколка.

  – Од Дебар кон Струга. Во спротивниот правец од Струга кон Дебар нема забрана за тешки товарни возила.

  На патниот правец Р2248 помеѓу с. Ранковце и с. Герман има забрана за сите видови моторни возила.

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  АНКЕТА

  Дали ќе одите на летен одмор?

  Вработувања Полог:

  Advertisement
  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!