fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Сообраќајна несреќа Гостивар – Кичево

Објавено

на

Сообраќајна несреќа се случила вчера околу пладне на магистралниот пат Гостивар – Кичево кај ископните бази. Според информациите комбе со струшки ознаки се судрило во противпожарно возило, кое веќе интервенирало на претходно запален автомобил покрај патот. Во сообраќајката имало и повредени лица. Полицијата извршила увид на местото на настанот, по што ќе се знаат повеќе детали за тоа како дошло до несреќата.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!