Поврзи се со нас

Гостивар

Сообраќајна несреќа во Гостивар: Повредени пет лица, оштетени пет возила

Објавено

на

Ноќеска (19.05.2024), во 02:40 часот, во Полициска станица Гостивар било пријавено дека на улица „Илинденска“ во Гостивар се случила сообраќајна несреќа.

Според информациите од полицијата, во несреќата учествувале патничко возило „Ауди“ со национална ознака на Република Чешка, управувано од 32-годишниот Г.Н. од Гостивар, и патничко возило „Фолксваген Голф“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од 25-годишниот А.И. од Житоше, прилепско. По судирот, двете возила удриле во три паркирани патнички возила: „Сеат“, „Цитроен“ и „Фолксваген“.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот во возилото „Голф“, 26-годишниот Р.Ќ. од с. Чајле, гостиварско. Со телесни повреди се здобиле и возачите на „Ауди“ и „Голф“, како и 60-годишниот сопатник во возилото „Голф“, А.И. од Житоше. Сите повредени се пренесени во Општата болница Гостивар каде што им била укажана медицинска помош.

На местото на несреќата, извршен е увид од страна на увидна екипа на ОВР Гостивар, се работи на утврдување на причините за несреќата.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Гостиварпред 3 недели

Гостиварецот Гоце Димовски нов директор на Дирекцијата за ТИРЗ

Гостиварпред 4 недели

Дорис Димовска, млада музичка надеж од Гостивар подготвена да ја освојува сцената

Македонијапред 1 недела

Денес се слави Петровден

Гостиварпред 1 недела

Викендов 61 издание на Галичка свадба

Регионпред 4 недели

Во Црна Гора се отвора првата плажа за жени со хиџаб

Гостиварпред 3 недели

Трагедија во Маврови Анови: Починал малолетник откако врз него паднал бојлер

Гостиварпред 3 недели

Повеќе здравствени установи со нови в.д. директори, Танер Хасан на чело на Клиниката за ендокринологија

Гостиварпред 3 недели

Разрешен директорот на болницата во Гостивар, кој ќе биде назначен за в.д.?

Македонијапред 3 недели

МојДДВ продолжува со примена, за Граѓанскaта обврзница ќе треба да се врати довербата во системот-рече Димитриеска-Кочоска

Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 7 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 8 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 8 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 11 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 12 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Огласи за работа:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена