Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Сообраќајот на автопатот Скопје – Тетово во прекин, поради превртено возило кај Желино

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево на автопатот Скопје-Тетово во близина на село Желинo. Камион изгубил контрола и се превртел на коловозот.

Сообраќајот е во прекин, возилата се пренасочуваат по околните патишта, информира АМСМ.

Од МВР ја потврдија информацијата, се врши увид на местото на несреќата, повеќе информации се очекуваат во текот на денот.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!