Поврзи се со нас

Гостивар

Сообраќајот на „Илинденска“ ќе биде отежнат поради реконструкција на улицата

Објавено

на

Општина Гостивар информира дека денес (26 октомври) започнуваат работите за реконструкција на улица “Илинденска“ во делот од кружниот тек кај стариот Трговски центар “Јавор“ до бензинската пумпа.

„Додека траат работите, во овој дел сообраќајот ќе се одвива во отежнати услови, а во одредени моменти ќе биде и блокиран. Се замолуваат возачите да ја избегнуваат оваа улица за време на работите, а жителите на населбата да не ги паркираат своите возила на улици и тротоарите.“, се вели во општинското соопштение.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 4 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 8 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 9 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена