Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Сообраќајот во државата се одвива по наместа влажни коловози во западниот дел

Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по наместа влажни коловози во западниот дел, додека на останатите патни правци коловозите се претежно суви.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде се бележи појава на утринска магла, а исто така зголемена е и можноста од појава на одрони.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!