Поврзи се со нас

Гостивар

Состојба со коронавирус за последно деноноќие, 308 нови позитивни

Објавено

на

Во последните 24 часа направени се 2.643 тестирања, а регистрирани се 308 нови случаи на КОВИД-19:
• Скопје – 155
• Охрид – 26
• Битола – 21
• Струмица – 19
• Куманово – 15
• Штип – 10
• Кавадарци – 8
• Прилеп и Велес – по 7
• Тетово – 6
• Кичево и Богданци – по 5
• Кочани, Гевгелија и Свети Николе – по 4
• Неготино и Ресен – по 3
• Виница – 2
• Струга, Делчево, Пробиштип и Демир Хисар – по 1
Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 8 починати лица: 3 починати лица од Скопје (64г, 67г и 86г) и по едно починато лице од Кавадарци (80г), Велес (92г), Штип (68г), Охрид (84г) и Струмица (66г). Сите пријавени лица се починати во болнички услови.
Согласно Регистарот на умрени лица со дијагноза КОВИД-19 од Мој Термин, дополнително е пријавено едно починато лице со датум на смрт 10.12.2021. Регистрираното починато лице е од Кавадарци (1). Починатото лице е на возраст од 86 години. Лицето е починато во болнички услови.
Регистрирани сe 246 оздравени пациенти од:
• Скопје – 110
• Битола – 25
• Кавадарци и Прилеп – по 17
• Куманово и Берово – по 11
• Кочани – 10
• Велес – 9
• Штип – 7
• Делчево – 6
• Охрид – 5
• Гостивар – 4
• Свети Николе, Радовиш и Кратово – по 3
• Гевгелија – 2
• Неготино, Виница и Крушево – по 1
Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Гостиварпред 4 недели

Продавале девојче за 50 до 200 евра, меѓу уапсените има и од Гостивар

Вестипред 3 недели

Планинско велосипедска тура „МТБ Маврово 2023“ – Во тек е пријавување

Гостиварпред 4 недели

Тамара од Гостивар ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг!

Писмапред 2 недели

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Гостиварпред 2 недели

ПИСМА: Стотина родители инсистираат на целодневна настава во ОУ „Гоце Делчев“ Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар утре хит комедијата „Обвинителка“ со легендарната Лидија Вуќичевиќ

Гостиварпред 2 недели

30 дена притвор за гостиварецот пријавен за сексуално вознемирување на малолетната внука

Гостиварпред 4 недели

Група граѓани од Гостивар со поддршка за Реџеп Таип Ердоган

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Gjendja me korona virusin në 24 orët e fundit, 308 raste të reja pozitive

Објавено

на

Në 24 orët e fundit janë bërë 2.643 testime, kurse janë regjistruar 308 rasye të reja të KOVID-19:
• Shkup – 155
• Ohër – 26
• Manastir – 21
• Strumicë – 19
• Kumanovë – 15
• Shtip – 10
• Kavadar – 8
• Prilep dhe Veles – nga 7
• Tetovë – 6
• Kërçovë dhe Bogdanci – nga 5
• Koçan, Gjevgjeli dhe Sveti Nikole – nga 4
• Negotinë dhe Resnjë – nga 3
• Vinicë – 2
• Strugë, Dellçevë, Probishtip dhe Demir Hisar – nga 1
Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 8 persona të vdekur: 3 persona të vdekur nga Shkupi (64, 67, dhe 86) dhe nga një person i vdekur nga Kavadari (80), Velesi (92), Shtip (68), Ohri (84) dhe Strumica (66). Të gjithë personat e raportuar kanë ndërruar jetë në spital.
Sipas regjistrit të personave të vdekur me diagnozë KOVID-19 nga Moj Termin, është raportuar gjithashtu një person i vdekur me datë vdekje 10.12.2021. I ndjeri i regjistruar është nga Kavadari (1). I ndjeri është 86 vjeç. Personi ka ndërruar jetë në spital.
Janë regjistruar 246 pacientë të shëruar nga:
• Shkup – 110
• Manstir – 25
• Kavadar dhe Prilep – nga 17
• Kumanovë dhe Berovë – nga 11
• Koçan – 10
• Veles – 9
• Shtip – 7
• Dellçevë – 6
• Ohër – 5
• Gostivar – 4
• Sveti Nikole, Radovish dhe Kratovë – nga 3
• Gjevgjeli – 2
• Negotinë, Vinicë dhe Krushevë – nga 1
Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена