Поврзи се со нас

Гостивар

Состојба со коронавирус за последно деноноќие, 308 нови позитивни

Објавено

на

Во последните 24 часа направени се 2.643 тестирања, а регистрирани се 308 нови случаи на КОВИД-19:
• Скопје – 155
• Охрид – 26
• Битола – 21
• Струмица – 19
• Куманово – 15
• Штип – 10
• Кавадарци – 8
• Прилеп и Велес – по 7
• Тетово – 6
• Кичево и Богданци – по 5
• Кочани, Гевгелија и Свети Николе – по 4
• Неготино и Ресен – по 3
• Виница – 2
• Струга, Делчево, Пробиштип и Демир Хисар – по 1
Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 8 починати лица: 3 починати лица од Скопје (64г, 67г и 86г) и по едно починато лице од Кавадарци (80г), Велес (92г), Штип (68г), Охрид (84г) и Струмица (66г). Сите пријавени лица се починати во болнички услови.
Согласно Регистарот на умрени лица со дијагноза КОВИД-19 од Мој Термин, дополнително е пријавено едно починато лице со датум на смрт 10.12.2021. Регистрираното починато лице е од Кавадарци (1). Починатото лице е на возраст од 86 години. Лицето е починато во болнички услови.
Регистрирани сe 246 оздравени пациенти од:
• Скопје – 110
• Битола – 25
• Кавадарци и Прилеп – по 17
• Куманово и Берово – по 11
• Кочани – 10
• Велес – 9
• Штип – 7
• Делчево – 6
• Охрид – 5
• Гостивар – 4
• Свети Николе, Радовиш и Кратово – по 3
• Гевгелија – 2
• Неготино, Виница и Крушево – по 1
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Македонијапред 10 часа

Собранието изгласа продолжување на кризните состојби

Здравје и убавинапред 11 часа

Маски од круша за нега на кожата и косата

Гостиварпред 14 часа

Ново противпожарно возило доделено на ТППЕ во Гостивар

Гостиварпред 15 часа

Гостивар ќе бара владини субвенции за струја за училиштата и градинките

Вестипред 15 часа

Путин по прогласувањето на четирите територии за дел од Русија: „Тоа го сакаа милиони луѓе, тие сега се засекогаш граѓани на Русија“

Македонијапред 16 часа

Од полноќ поскапуваат бензините

Гостиварпред 17 часа

Приведен гостиварец кој нарушил јавен ред и мир

Гостиварпред 18 часа

Совет Гостивар: Дебата за Планот за вработување во општината и буџетските пари

Гостиварпред 18 часа

Физички напад во Гостивар поради имот

Гостиварпред 19 часа

Оштетен доводен канал во близина на ХЕЦ Врбен, вода се излева од каналот

Културапред 21 час

Промоција на новото книжевно дело на Александар Михајловиќ во Гостивар

Македонијапред 22 часа

Викенд временска прогноза

Вестипред 23 часа

Православен празник посветен на Светите Вера, Надеж и Љубов

Гостиварпред 2 дена

ВМРО ДПМНЕ Гостивар со активност по повод Светскиот ден на срцето

Гостиварпред 2 недели

Усмртено младо момче во Гостивар вечерва

Гостиварпред 1 недела

Ограбена џамијата во Присојница

Гостиварпред 2 недели

Голем концерт на Владо Глигоровски во Гостивар за јубилејни 30 години музичка кариера

Гостиварпред 1 недела

Три децении јубилеј на Глигоровски: Убавина со македонски фолклор и бура од емоции во Гостивар

Гостиварпред 1 недела

Инспекции по златарниците во Гостивар, Скопје, Тетово, Кичево – Одземени над 10 кг. злато

Гостиварпред 2 недели

Осветен новиот храм во Стенче: „Дом на молитва, парче небо на земјата“

Гостиварпред 1 недела

Се појави змија во двор на градинка во Гостивар, управата бара од институциите дополнителни проверки и мерки

Спортпред 2 недели

ФК Гостивар и Воска Спорт одиграа без победник, несакан инцидент на трибините

Спортпред 2 недели

Октај Дерелиоглу: Без разлика на сите надворешни фактори, против Воска ќе одиме на победа

Гостиварпред 2 недели

„Светлината на светот“, нова книга на гостиварецот Михајловиќ

Гостиварпред 2 недели

Обвинителството за синоќешниот случај во Гостивар – Пронајден е пиштол, се проверуваат снимки од камери…

Гостиварпред 1 недела

Ресурсен центар Гостивар: Пријавување на социјално загрозени кои имаат потреба од бесплатна нега и грижа

Гостиварпред 1 недела

Три децении јубилеј на Глигоровски: Убавина со македонски фолклор и бура од емоции во Гостивар

Културапред 3 недели

Со концерт на етно групата Синтезис во Гостивар почна чествувањето на Денот на независноста

Гостиварпред 1 месец

Чествување на Преображение во Гостивар – Манастирот во Циглана срцето на прославата

Гостиварпред 2 месеци

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Гостиварпред 2 месеци

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 3 месеци

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 4 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Гостиварпред 4 месеци

Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

Спортпред 4 месеци

Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

Спортпред 5 месеци

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 5 месеци

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 5 месеци

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Gjendja me korona virusin në 24 orët e fundit, 308 raste të reja pozitive

Објавено

на

Në 24 orët e fundit janë bërë 2.643 testime, kurse janë regjistruar 308 rasye të reja të KOVID-19:
• Shkup – 155
• Ohër – 26
• Manastir – 21
• Strumicë – 19
• Kumanovë – 15
• Shtip – 10
• Kavadar – 8
• Prilep dhe Veles – nga 7
• Tetovë – 6
• Kërçovë dhe Bogdanci – nga 5
• Koçan, Gjevgjeli dhe Sveti Nikole – nga 4
• Negotinë dhe Resnjë – nga 3
• Vinicë – 2
• Strugë, Dellçevë, Probishtip dhe Demir Hisar – nga 1
Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 8 persona të vdekur: 3 persona të vdekur nga Shkupi (64, 67, dhe 86) dhe nga një person i vdekur nga Kavadari (80), Velesi (92), Shtip (68), Ohri (84) dhe Strumica (66). Të gjithë personat e raportuar kanë ndërruar jetë në spital.
Sipas regjistrit të personave të vdekur me diagnozë KOVID-19 nga Moj Termin, është raportuar gjithashtu një person i vdekur me datë vdekje 10.12.2021. I ndjeri i regjistruar është nga Kavadari (1). I ndjeri është 86 vjeç. Personi ka ndërruar jetë në spital.
Janë regjistruar 246 pacientë të shëruar nga:
• Shkup – 110
• Manstir – 25
• Kavadar dhe Prilep – nga 17
• Kumanovë dhe Berovë – nga 11
• Koçan – 10
• Veles – 9
• Shtip – 7
• Dellçevë – 6
• Ohër – 5
• Gostivar – 4
• Sveti Nikole, Radovish dhe Kratovë – nga 3
• Gjevgjeli – 2
• Negotinë, Vinicë dhe Krushevë – nga 1

Популарно изминативе 100 дена