Поврзи се со нас

Гостивар

Советниците на Општина Гoстивар подарија новогодишни пакетчиња за деца во социјален ризик

Објавено

на

Во пресрет на Новата година, членовите на Советот на Општина Гостивар решија да внесат малку радост кај дечињата од социјално ранливи семејства, и за таа цел собраа средства и ги наменија за купување на новогодишни пакетчиња. По денешната последна седница за годинава, 120 пакетчињата се распределија на деца во социјален ризик.

„Ја покренавме оваа акција како советници и мило ни е што на ваков начин ќе ги израдуваме намалите. Што се однесува до 2022-ра година би кажал дека сите имавме проблеми и тешкотии, но јас како претседател на Советот сум задоволен што покажавме дека работиме за граѓаните и во оваа прилика би им се заблагодарил на сите советници за конктруктивноста. Се надевам дека 2023-та ќе биде подобра и поупешена година“, рече претседателот на Советот, Валбон Лимани.

Маркетинг

Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Парламентарни избори 2024пред 4 часа

ДИК ги додели уверенијата за пратенички мандати

Македонијапред 6 часа

Јадење, пиење, облека, сметки…Мајските трошоци за семејство 60.090 денари

Македонијапред 6 часа

Велковски: Околу 9000 социјални семејства оштетени за 120 евра годишно

Македонијапред 7 часа

Метео предупредување за невреме

Гостиварпред 7 часа

Два случаи на семејно насилство вчера на подрачје на Гостивар

Македонијапред 10 часа

Македонија дел од кампања на Амбер Алерт Европа-Како да се постапи при исчезнување на дете

Гостиварпред 11 часа

Света архијерејска Литургија во бигорскиот скит во Битуше посветен на браќата Кирил и Методиј

Парламентарни избори 2024пред 12 часа

Гласаат болни, немоќни и затвореници пред утрешното прегласување за парламентарните избори во 7 избирачки места

Македонијапред 12 часа

Одземен имунитетот на врховниот судија Георгиев, одобрен е и негов притвор

Гостиварпред 2 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 2 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 5 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 5 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 9 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена