fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Советниците од ДУИ ја напуштија седницата на Советот на Гостивар

Објавено

на

Откако го поддржаа повлекувањето на изборот на членови на Управниот одбор на регионалното претпријатие за Русино на денешната седница на Советот на Општина Гостивар, советничката група на ДУИ ја напушти седницата. Нивните столчиња останаа празни.

Рекоа дека тоа го прават во знак на поддршка за нивната колешка советничка Бурбуќе Емини, која без законско образложение, била отпуштена од работа, осносно не и бил продолжен договорот за работа како наставничка.

Од општинскиот сектор за образование пак нагласија дека процедурите при ангажман на просветен кадар во училиштата доследно се почитуваат.

Ова е уште една во низата препирки меѓу локалната власт предводена од Алијанса за Албанците и ДУИ во Гостивар.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 6 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се постават ПЛАСТИКОМАТИ – остави пластично шише, земи пари!

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!