fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Советот на Гостивар ќе одлучува кој ќе добие пари од буџетот за спорт

Објавено

на

На следната седница на општинскиот Совет на Гостивар, закажана за во вторник (14 мај) ќе се расправа за субвенциите за спорт. На дневен ред се ставени предлог-одлуки за доделување на средства на Кошаркарскиот клуб Гостивар, Фудбалскиот клуб Гостивар, Ракометниот клуб Јехона и Спортската сала Младост.

Предлозите за КК Гостивар, ФК Гостивар и Спортската сала се субвенции за сума од по еден милион денари, додека за Ракометниот клуб, 500 илјади денари.

Вкупниот буџет од Програмата за развој и поддршка на спортот на Општина Гостивар за годинава изнесува 7,2 милиони денари

На седницата во февруари беа прифатени одлуки за доделување на 2 милиони денари на ФК Гостивар и 1,5 милиони денари за КК Гостивар.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!