fbpx
Поврзи се со нас

Спорт

СП 2018: „Натпревар кој никој не сака да го игра“ Белгија-Англија за бронза

Објавено

на

Иако се работи за трето место на Светско првенство, сигурни сме дека и белгиците и англичаните ако може да не го играат овој натпревар, не би го играле воопшто. После поразите во полуфиналето тешко дека брзо ќе се опорават.

Белгија загуби од соседот Франција со (0:1), додека младата селекција на Англија изгоре во дуелот со Хрватска, загуби (1:2). Треба да се спомене дека овие две селекции беа во иста група на ова СП. Одиграа еден натпревар во групната фаза, кој го доби Белгија со 1:0.

Но, сакале тие или не правилата на ФИФА се прецизно одредени. Денеска од 16 часот се игра претпоследниот натпревар за трето место на 21-то Светско првенство. Натпреварот се игра во Санкт Петербург на истоимената арена.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 7 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 4 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!