Поврзи се со нас

Спорт

СП2022: Познати шест осминафинални двојки, се бараат уште две

Објавено

на

Пред завршното коло во групите Г и Х, кое е на програмата денеска, познати се шест од осумте осминафинални двојки на Светското првенство во Катар.

Нокаут фазата стартува в сабота со дуелите меѓу Холандија – САД и Аргентина – Австралија, додека в недела ќе играат Англија – Сенегал и Франција – Полска.

Јапонија ќе игра против Хрватска (понеделник), додека Шпанија против Мароко (вторник).

Преостанатите две осминафинални двојки ќе бидат познати по разврската во групите Г и Х.

Бразил води на табелата во групата Г со 6 бодови, пред Швајцарија (3), Србија (1) и Камерун (1), додека во групата Х лидер е Португалија (60, пред Гана (3), Јужна Кореја (1) и Уругвај (1).

Денеска од 16 часот се среќаваат Гана-Уругвај и Јужна Кореја-Португалија, од 20 часот играат Бразил-Камерун и Швајцарија-Србија.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена