Поврзи се со нас

Гостивар

Спортските обложувалници ЕВРОТИП и ГОЛД СЛОТ клубовите со донација за семејствата погодени од земјотресите во Албанија

„Спортските обложувалници ЕВРОТИП и  ГОЛД СЛОТ клубовите донираа за семејствата на настраданите во оваа голема трагедија. Донацијата се состои од конзервирана храна, вода, сокови, хигиенски средства итн.“, стои во соопштението на ЕВРОТИП.

Спортските обложувалници ЕВРОТИП и ГОЛД СЛОТ клубовите изразуваат најдлабоко сочувство до семејствата на загинатите и што поскоро опоравување на повредените во земјотресите кои ја погодија Албанија.

Трагедијата е огромна, болката е заедничка, човечките животи незаменливи. Тагата и болката не познаваат граници, ниту нација, ниту вера. Тагата е заедничка и сите заедно сплотени чувствуваме морална обврска да се обидеме да им помогнеме на нашите соседи.

(комерцијална објава)

Сподели:
1 Коментар

1 Коментар

  1. Erol

    02/12/2019 во 16:14

    Mislam deka se raboti za reklama na ovie kockarnici, tie pridonesoa poveke steta i propadnati semejstva a sokovite cipsovi i solenki ne moze da nadoknadi urokot i unistuvacot na opstestvoto. Za nekoi si pari sto plakkat porez nasite politicari se isti kako i tie, pari da se zeme pa neka i e od gjavolot, sto bi bilo da i kriminalcite, preprodavaci na droga, prlavi raboti kako prostitucija i zelenasi , torpedi, ne treba da se pisuva dobro za niv pa i da se raboti za solenki cips i sokovi od niv.
    So pocit
    Erol Beba

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!