fbpx
Na ndiqni në:

Gostivari

13 shkurt 2019, datë që e mbuloi Gostivarin në të zeza

Botuar

  • македонски јазик

Kanë kaluar tre vjet nga aksidenti i tmerrshëm i trafikut në afërsi të fshatit Laskarci, ku humbën jetën gjashtëmbëdhjetë qytetarë të Gostivarit dhe rrethinës. Data 13 shkurt 2019 është një datë e zezë për Gostivarin dhe Maqedoninë, datë që sjell kujtime të dhimbshme, pikëllim të pamasë dhe keqardhje.

Përvjetori i tretë i aksidentit do të shënohet sot me vendosjen e luleve në vendin e aksidentit fatal dhe me tubim në parkun e vogël në sheshin në Gostivar, njoftoi pushteti lokal i Gostivarit, duke u bërë thirrje familjarëve, miqve të viktimave. dhe të gjithë qytetarët e tjerë t’ju bashkohen ngjarjeve.

Më 13 shkurt 2019, autobusi i Durmo Tours-it, i cili në orën 16:15 niset për Gostivar nga stacioni i autobusëve të Shkupit me 51 pasagjerë, ka dalë nga rruga, ka thyer bankinat, ka rënë dhe është përmbysur në pjesën e vjetër të rrugës.

Në aksident kanë humbur jetën: Dejan Ristoski, Rametulla Abduraimi, Valdete Hamiti, Jovica Trpevski, Besim Fetai, Onur Sadiku, Esat Emruli, Ajdin Ismaili, Bejza Uzeiri, Zoran Davidovski, Boban Avramoski, Trpana Javanska, Pavle Kostoveki, Arse  Arvasovski, Ferdi Kaso dhe Erza Osmani.

Rasti është duke u gjykuar në Gjykatën Penale në Shkup, në të cilin gjashtë persona akuzohen për vepra të rënda kundër sigurisë së njerëzve dhe pasurisë në komunikacion. Nga gjykata Penale para një muaji e gjysmë bënë të ditur se për të kaluar rasti në fazën përfundimtare pritet një superekspertizë e nevojshme për mbylljen e procedurës provuese dhe nxjerrjen e aktgjykimit të shkallës së parë.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена