Na ndiqni në:

Gostivari

29 raste të reja të koronavirusit nga 2.887 testime, nuk ka të vdekur

Botuar

  • македонски јазик
Në 24 orët e fundit janë bërë 2.887 testime, kurse janë regjistruar 29 raste të reja të KOVID-19, informon Ministria e shëndetësisë. Nëpër rajone nga,:
• Shkupi – 9
• Kërçova – 5
• Kumanovë dhe Tetovë  – nga 4
• Prilep dhe Ohër  – nga 2
• Shtip dhe Strumicë – nga 1.
Nuk ka persona të vdekur.
Janë regjistruar 34 pacientë të shëruar nga:
• Shkup – 18
• Prilep – 4
• Kumanovë dhe Tetovë – nga 3
• Manastir– 2
• Kërçovë, Gjevgjeli, Sveti Nikole dhe Dellçevë – nga 1.
Deri tash në vendin tonë janë bërë gjithësej 838.323 testime të Kovid-19. Numri i përgjithshëm i KOVID-personave të diagnostikuar në vendin tonë nga fillimi i epidemisë është 155.568, numri i të shëruarve është 14).676 pacientë, të të vdekurve është 5.472, kurse numri i rasteve aktive 420

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!